Tikkurila VALTTI EXPERT 5L ořech + dárek dle vlastního výběru k objednávce

Kód: 1043
1 740 Kč 1 438 Kč bez DPH
Skladem k dodání IHNED (4 ks)
Můžeme doručit do:
2.12.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

PLÁNUJE SE UKONČENÍ VÝROBY, ALTERNATIVOU K TOMUTO VÝROBKU JE LAZURA NA VODNÍ BÁZI TIKKURILA VALTTI PLUS COMPLETE NEBO SYNTETICKÁ LAZURA FINKOLORA IMPREGNANT

Tenkovrstvá alkydová lazura na dřevo s přísadou vosku.
Tato lazura zvyšuje odolnost, voděodpudivost a životnost nátěru. Proniká hluboko do dřeva a chrání ho před UV-zářením a mikrobiálním růstem.

Použití:
Venkovní dřevěné povrchy: obklady, dřevěné stěny, okenní rámy, dveře, ploty, zábradlí, altánky, dřevěné fasády, zahradní nábytek, dřevěné terasy.

Vydatnost Hladké dřevo: 20 m2/l na jeden nátěr.
Vydatnost je závislá na drsnosti, pórovitosti, savosti povrchu a způsobu aplikace.
Způsob nanášení Štětcem, houbou nebo máčením.
Doba zasychání při 23 °C a 50% relativní vlhkosti vzduchu Běžně zaschlý do 30 min. a přetíratelný po 12 hodinách.
Objem sušiny kolem 23 %
Hustota 0,86 g/cm3
Skladování Nádoba musí být pevně uzavřená. Skladujte v chladných, suchých, větraných prostorách, které nejsou vystavené zdrojům tepla nebo přímému slunečnímu záření.(Teplota od 5 °C do 25 °C).
KLASIFIKACE VLIVU NA ZDRAVÍ A BEZPEČNOST Hořlavý výrobek. Obsahuje: terpentýnový olej [EC] 232-350-7; N- [(dimetylamino)sulfonyl](fl uór)(dichlór)-N-(4tolyl)metansulfenamid [EC] 211-986-9. Může vyvolat senzibilizaci při styku s kůží. Škodlivý pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. Kategorie A/ f. Bezpečnostní list k výrobku na vyžádání.
OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A LIKVIDACE ODPADU Prázdné obaly se mohou recyklovat nebo s nimi naložte podle místních předpisů. Tekutý odpad zlikvidujte v souladu s místními předpisy pro nebezpečný odpad.

 

Návod k použití

Podmínky nanášení Natíraný povrch musí být suchý, obsah vlhkosti dřeva pod 20 %, teplota vzduchu musí být nejméně +5 ?C, a relativní vlhkost vzduchu nižší než 80 %. Konečný vzhľed povrchu závisí na počtu vrstev nátěru.
Příprava Před natíráním povrch důkladně očistěte, nechte zaschnout, přebruste brusným papírem a následně povrch zbavte prachu. Předtím natřené, mořené a tmelené povrchy musí být zbroušené, aby se olej mohl nasáknout do povrchu. Na odstranění a očistění povrchu od plísní použijte vhodné přípravky od Tikkurily.
Základní nátěr Pro dosažení dlouhodobé ochrany dřeva venkovních povrchů. Na částech, které nebyly předtím ošetřené doporučujeme použít pod VALTTI EXPERT napouštěcí olej VALTTI BASE.
Nanášení Před aplikací a po dobu aplikace dobře promíchejte. Aplikujte dvě vrstvy s VALTTI EXPERT ve směru růstu dřeva štětcem, houbou nebo máčením. Na strukturu let dřeva naneste,
pro zvýraznění, silnější vrstvu.
Čištění nástrojů Nářadí očistěte ihned po použití s Lakovým
benzinem 1050.
Pokyny pro údržbu Závisí na povětrnostních vlivech. Konzervaci dosáhnete aplikací dvou nátěrů s VALTTI EXPERT.

 

 

TECHNICKÝ LIST

BEZPEČTNOSTNÍ LIST

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výrobci
Objem v litrech: 5l
Tikkurila barvy: OŘECH
Výtěžnost při jednom nátěru:: 20 m2/l
Orientační cena za m2 při jednom nátěru: 14Kč/m2
S BALENÍM natřete PLOCHU (při jednom nátěru):: 100m2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LS Avatar autora | 19.11.2020
Extrémně spokojen. Barva se už údajně nevyrábí, její nástupce byl ale použit na krov a podbití ještě před Valtti Expert, která zase perfektně završila fasádní obklad.