Barva Roku 2024: Limitless – Klidný odstín otevírající bránu nekonečných možností

Limitless

Po náročných letech, kdy kralovaly syté a výrazné barvy pro udržení kondice a výkonnosti vstupujeme do nového roku s touhou zklidnění. Limitless tuto potřebu ve svém odstínu plně respektuje a nahrazuje tak studené přírodní odstíny.

Společnost PPG, globální výrobce barev a nátěrových hmot, vyhlásila barvou roku 2024 pastelovou Limitless. Tento medově béžový odstín vychází z nových preferencí zákazníků a představuje odklon od výrazných barev. „Po celém světě zaznamenáváme přechod od chladnějších a sytých tónů ke světlejším, teplejším odstínům červené, žluté a béžové,“ řekla Silvia Dyrcová, senior marketing manager PPG, Architectural Coatings.

Tato moderní neutrální barva se dobře kombinuje s dalšími pastelovými i výraznějšími odstíny. Jak naznačuje její název je neomezená a nahrazuje chladné modré a zelené tóny populární v posledních letech, které vycházely z inspirace přírodou.

Nechte se pohladit medově béžovým vánkem

Pastelový odstín Limitless představuje teplý, medově béžový tón, který zrcadlí touhu po jemnějších a přívětivějších barvách. Tato barva se stává novým symbolem změny od výrazných barev k neutrálním tónům. Rozhodně osloví každého, ať už se jedná o single jedince, rodinu nebo profesionálního designera.

Limitless se dobře kombinuje s dalšími odstíny bez jakýchkoliv limitů, jak už její název naznačuje. Můžete ji kombinovat s teplými i studenými barvami. Směle zvolte sněhově bílou, jemné pastelové odstíny, zemité neutrální barvy, tóny vzácných kamenů nebo jasné květinové barvy. Hodí se také k oblíbeným černým a mosazným kovům i stříbrným a bronzovým povrchovým úpravám. Tady se fantazii opravdu meze nekladou a v roce 2024 si tak můžete s kombinacemi pohrát do syta.

 

Limitless – medově béžová pastelová barva

Limitless není jen barva, je to nádech klidu a harmonie do vašich domovů, kanceláří i komerčních prostor. Její medově béžový odstín přináší do prostoru teplý a přívětivý prvek. Tato barva je ideální pro ty, kteří hledají spojení s přírodou, harmonii, klid a zároveň touží po moderním čistém designu.

Limitless
 
 

 

Vliv na psychiku a náladu

Pastelové odstíny mají pozitivní a přívětivý vliv na lidskou psychiku všeobecně. Medově béžový odstín je navíc teplý a navozuje pocit čistoty a útulnosti. Limitless vytváří atmosféru klidu a pohody, co pomáhá snižovat stres a napětí. Tato barva vám poskytne uklidnění a útočiště od ruchu každodenního života.

Kombinace s dalšími odstíny

Jak už jsme zmínili, jedná se o nadčasový odstín, který je možné kombinovat s širokou škálou barev a dalších odstínů. Hodí se k ní tmavé i světlé barvy, teplé i studené tóny. Je opravdu maximálně neutrální a přívětivá k jakékoliv kombinaci a vašim potřebám.

Selská hnědá – Tato kombinace přináší do prostoru bohatství a teplo. Použijte selskou hněď na nábytek a doplňky. Skvěle se bude hodit na nábytek v obývacím pokoji. 

Mátově zelená – Pro osvěžující kontrast můžete zvolit mátově zelenou barvu pro nábytek a textilní doplňky. Dřevěný nábytek nemusíte natírat celý, postačí několik částí nebo jenom pracovní desku či desku jídelního stolu.

Teplá šedá – Kombinace s teplou šedou vytváří moderní a elegantní prostředí jak v domácnosti, tak v pracovním prostředí. Pokud pracujete z domova, je to skvělá volba pro vaši kancelář či pracovní kout.

OSMO Selská barva na dřevo nabízí širokou škálu odstínů a barev. Je vhodná na dřevěné povrchy a i když dodá dřevu nový barevný odstín, nepřekryje jeho přírodní kresbu úplně. Barva je vystavěna na základě přírodních složek a je vhodná na všechny druhy dřevin. Zkuste třeba odstín 2716 antracitově šedá.

limitless

 

Limitless není samozřejmě jen barva na stěny. Je to nádech čerstvého vzduchu do vašeho domova a můžete ji použít i na nábytek, schodiště nebo zábradlí. Medově béžový odstín a jemu podobné nesou nejen vizuální estetiku, ale i pozitivní vliv na vaši psychiku, proto se je nebojte pozvat do vašeho domova. Vytvořte si svůj vlastní klidný a teplý kout s tímto jemným pastelovým odstínem, který je prostě dokonalý. 

Přejeme vám šťastný a úspěšný rok 2024 a hodně zábavy při renovaci vašich domovů.

 

 

Zdroj fotografií: PPG