VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ BUDE V ÚTERÝ 28.5. PRACOVNÍ DOBA DOČASNĚ OMEZENA. OTEVŘENO BUDE POUZE DO 13:30. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Jak docílit "nesmrtelné" terasy

Pokud se snažíte dřevo opticky zhodnotit přichází na řadu OSMO terasové oleje, které všechny vykazují stejnou viskozitu, i stejné složení, a jediná jejich odlišnost v druzích je barva, respektive množství pigmentů. Terasové dřeviny jsou samy o sobě husté, a proto obsah sušiny terasového oleje je 45 %, aby se dokázaly přizpůsobit hustotě podkladu. Aplikace je vhodná pomocí podlahových štětců pro terasy s šířkou 150 mm. Tyto specializované štětce jsou husté, krátké a z přírodních vláken, uzpůsobeny tak, aby z nich olej při aplikaci neodstříkával. Je důležité mezi dvěma nátěry nechat schnout 8-10 hodin.

Velkou pozornost věnujte typu dřeviny. Je důležité vědět, zda dřevo ošetřit před pokládkou, ihned po, nebo nechat nějaký čas zvětrat.

Například tlakově neimpregnovaná borovice, thermoborovice se impregnuje po pokládce

terasa-2

Modříny – jesenický i sibiřský potřebují 4-6 týdnů zvětrávat. Během této doby slunce vytáhne na povrch pryskyřici, kterou je pak potřeba vodou omýt.

Exotické dřeviny - musíte čekat 3-4 měsíce po pokládce, až poté lze provádět povrchovou úpravu, přece jen hustota dřeva 100kg na kubík přirozených olejů si žádá čas, aby se stačily vyplavit na povrch, aby se dalo dřevo dále ošetřovat

Tlakově impregnovaná borovice- 6 měsíců po pokládce, protože je dřevo plné impregnačních solí, které se musí vyplavit ven.

Ipe - dřevina s hustotou 1200kg/kubik- nejtvrdší dřevina na světě- Je nutná minimálně rok zvětrávání před povrchovým šetřením

Vůbec není na škodu takhle dlouho počkat, naopak je to v tomto případě na místě a k užitku. Před aplikací samotným OSMO terasovým olejem je potřeba dřevo impregnovat proti zmodrání, plísním nebo houbám.

terasa2-2

 

POZOR: V případě použití nesprávného nátěru na terasu, nepřináší výsledek optimální účinek. Proto je potřeba si uvědomit, že stejně jako v životě, „VŠECHNO CHCE SVŮJ ČAS“. Tak věnujte pár minut svého času, a nechte si poradit. Věřte, že tato rada bude levnější než pozdější celková renovace špatně zvoleného nátěru.

Vlastnosti dřevin nejdou změnit, ani je ničím neovlivníte.

Pár zkušeností na závěr.:

1)Fleky jako od špinavé vody po nátěru terasy z modřínu OSMEM 420 natírané za sucha, pořádně rozetřené, řádně zaschlé. Po měsíci se na nekrytém místě objevily fleky, které nejdou omýt. Nátěr použitý ještě na podhledy, a tam je vše v pořádku.
Odpověď: 420 není nátěr určený na terasy, používá se na fasády, svislé plochy.

2)Terasa natřená OSMEM bangkirei ve dvou vrstvách z vrchní strany. Problém tady nastal, že k nátěru došlo ihned po pokládce.

 

terasa3-2

 

Tip1.: Akoia -  dřevina nově příchozí na trh - tepelně modifikované dřevo, které se z 99% vyrábí z pinus radiata (borovice kanadská)

Tip2.: dřevo ošetřeno acetylenem-dochází ke stejnému chování dřeva jako při thermo impregnaci – nezmenšuje se, nebobtná, nedeformuje se.