DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - Ve dnech 30.11. a 1.12. u nás bude probíhat pravidelná roční inventura zboží. Upozorňujeme, že v těchto dnech nebude probíhat expedice a bude uzavřena prodejna. Veškeré objednávky budou neprodleně vykryty v týdnu od 4.12. Děkujeme za pochopení.

Jak na renovaci dřevěné pergoly ?

Dřevěná pergola je skvělým místem k odpočinku, posezení s přáteli, vychutnávání si ranní kávy, nebo ukrytí se před horkými slunečními paprsky. Avšak o dřevo je třeba se pravidelně starat, aby altán vydržel co nejdéle krásný.

Vlivem počasí dřevo stárne a poškozuje se. Po čase se může objevovat modrání dřeva a plísně. Ale i altán s takovým poškozením lze nádherně zrenovovat. Přečtěte si náš článek jak na to.

Očištění dřevěného povrchu

Ještě před samotným natíráním dřeva je třeba povrch důkladně očistit s roztokem Homeenpoisto (Mould Removal) a vody v poměru 1: 3. Roztok aplikujte Anza štětcem nebo Anza kartáčem nasazeným na prodlužovací tyč, která vám usnadní práci. Nechte roztok působit cca ½ hod. U povrchů, které jsou silně znečištěny plísní, můžete nechat roztok působit déle, dokud plíseň zcela nezmizí. Povrch očistíte roztokem dvakrát. Po umytí povrch důkladně opláchněte čistou vodou shora dolů.

renovace pergoly 1renovace pergoly 2 2

Broušení dřevěného povrchu

Po odstranění plísní a hloubkovém očištění s roztokem Homeenpoisto je třeba povrch jemně přebrousit a očistit od případných nečistot a prachu.

renovace pergoly 3renovace pergoly 4

Ošetření dřevěného povrchu

Posledním krokem dokonalé renovace je aplikace tenkovrstvé lazury Valtti Complete. Valtti Complete je velmi odolný, matný, dekorativní ochranný prostředek k natírání dřeva v exteriéru. Vytvořený na bázi inovativní technologie: trojitý pryskyřičný systém, založený na unikátní kombinaci tří vysoce kvalitních pryskyřic s různou funkcionalitou, které jsou zárukou vysoké odolnosti a ochrany natíraného povrchu. Navíc Valtti Complete má dvojitý absorpční UV systém (dvojitý systém ochrany proti UV záření). Vyzdvihuje přírodní krásu a strukturu dřeva. Lazura je vhodná na všechny typy dřeva, jako např. ploty, zábradlí, zahradní nábytek, dveře, schody, okna a pod.

Jelikož renovujete starý altán, pomocí vzorníku si vyberte nejvhodnější odstín lazury a můžete začít s aplikací. Nátěr aplikujte minimálně dvakrát.

TIP: Hotová dřevěná pergola potěší nejen vás, ale i celou vaši rodinu či blízké přátele. Je to dokonalé místo k oslavám. Stačí jen nakoupit párty výzdobu a vaše pergola bude záviděníhodná.

renovace pergoly 5renovace pergoly 6

Hotovo, Váš altán je jako nový.

renovace pergoly 7renovace pergoly 8