VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ BUDE V ÚTERÝ 28.5. PRACOVNÍ DOBA DOČASNĚ OMEZENA. OTEVŘENO BUDE POUZE DO 13:30. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Jak odstanit pryskyřici z modřínového dřeva ?

Nejpřínosnější vlastností modřínu je jeho přirozená odolnost, která vyplývá z jeho extrémně vysokého obsahu pryskyřice a vysoké hustoty. U dřevěných prvků, které jsou vyrobeny z dřevin obsahující pryskyřici jako např.modřín dochází k tomu, že tato pryskyřice při silnějším slunečním ohřátí vytéká ze dřeva na povrch. Tato pryskyřice na povrchu dřeva je nejdříve lepivá, po nějaké době však zkrystalizuje a dá se mechanicky odstranit z povrchu dřeva.

pryskyrice na modrinovem drevu 2

Aby se tato zaschlá pryskyřice dovedně a bez poškození nátěru odstranila, doporučujeme Vám následující postup pro její odstranění:


Vyteklou zaschlou pryskyřici nejdříve odstraňte tupým dlátkem nebo škrabkou až se vyrýsuje jen slabý film tvořený pryskyřicí na povrchu dřeva. Tuto činnost provádějte jemně a snažte se, aby jste nepoškodili barvu.
navlhčete hadřík „ Speciálním odstraňovačem pryskyřice OSMO a  očistěte zbytek pryskyřice na povrchu dřeva.
Pokud barva ztratí pouze svůj odstín lesku. Aby jste opět vyrovnali tento odstínový defekt, doporučujeme na čistící hadřík nanést výrobek OSMO Bezbarvá olejová lazura  č. 000 a rozetřít na vzniklá matná místa. Pak již nechte lazuru jen zaschnout.

K odstranění pryskyřice můžete použít tento přípravek:
https://www.barvy-na-drevo.cz/naradi-osmo/osmo-sada-k-odstranovani-pryskyrice/