Magnetická nástěnka na zeď - jednoduchý návod

Máte množství maličkostí, které chcete mít neustále na očích? Magnetická nástěnka vám připomene nejen úkoly, ale poslouží i jako zajímavá dekorace pokoje či kanceláře.

Tikkurila Magnetic je speciální vodou ředitelná barva, která dodá vašemu interiéru zajímavý vzhled. Barva obsahuje malé částečky kovu, díky čemuž vytvoří na stěně povrch, který přitahuje magnety. Sama o sobě však magnetická není, a tudíž elektroniku v místnosti nepoškodí.

Příprava povrchu

Před aplikací barvy je třeba připravit si stěnu. Povrch musí být čistý, suchý, odmaštěný a zbavený prachu. Pokud se na stěně nacházejí trhliny či otvory, vyplňte je vhodným tmelem.

Pomocí metru a vodováhy si vyměřte prostor, kde bude nástěnka umístěna. Fantazii se meze nekladou a vaše nástěnka může mít jakoukoliv velikost i tvar. Prostor si ohraničte pomocí maskovací pásky.

magnet 1

Bez hřebíků a vrtání

Před aplikací i během ní Magnetic důkladně promíchejte. 1 litr barvy vám vystačí na přibližně 1,5 m2 ve třech vrstvách. Taková aplikace garantuje maximální magnetický efekt. Na zvolenou plochu naneste barvu 3krát pomocí krátkých tahů válečkem nebo štětcem. Důležité přitom je docílit co nejhladšího povrchu, protože magnety drží nejlépe na hladkém povrchu. Mezi nátěry nechte natřený povrch zaschnout 24 hodin. Po malování nezapomeňte hned odstranit pásku, abyste spolu s ní po uschnutí nestrhli i barvu ze zdi.

magnet 2

magnet 3

Utajená nástěnka

Magnetic má tmavě šedou barvu a pokud toto není barva, jakou by měla mít vaše nástěnka, nezoufejte. Nátěr můžete překrýt vodou ředitelnou barvou v původním odstínu stěny. Nástěnka vám tak nenápadně splyne s ostatní plochou.

Zvolit si však můžete i jiný odstín a také nástěnku přetřít tabulovou barvou Liitu. Takto si budete moci na nástěnce nechávat i odkazy křídou.