Představujeme vám 5 TOP barev pro podzim 2023

Interiér barvy

Letošní podzim v interiéru se nese v barvách terakoty, výrazné zelené, žluté a pastelově švestkové. Pro celý rok byla vyhlášena jako top barva karmínově červená. Pokud je skombinujete se světlými pastelovými tóny vytvoříte si doma útulný a luxusní prostor.

Podzim je časem zklidnění a zpomalení. Dominují mu podzimní barvy, které tolik milujeme v přírodě. Procházka lesem nebo i ve městě po koberci spadaného barevného listí nás může cestou domů příjemně uklidnit a naladit na veselejší náladu. Barvičky prostě na podzim hrají prim. Přeneste si je spolu s námi i domů a nebojte se kombinovat. Pro odvážné máme zajímavé tipy a ostatní mohou klidně sáhnout po konzervativních a pastelových odstínech, kterými nikdy nic nezkazíte.

Letošnímu podzimu vládne karmínová červená Viva Magenta

Viva Magenta je hitem letošní módy a prosákla také do interiérového dizajnu. Jedná se o vzrušující, jemně tlumenou, ale zároveň výraznou a krásnou barvu. Pokud doplníte váš interiér o lampu se stínidlem v tomto odstínu, nebo si pořídíte nové přehozy na sedačku a vymalujete zeď za ní touto barvou máte vyhráno. A pokud máte odvahu na renovaci nábytku, natřete aspoň jeden kus nordickou červenou, z řady Osmo Selská barva, která se k té letošní topce přibližuje nejvíce.

Dalším hitem letošního podzimu je zelená

Většinou dominuje zelená barva jarnímu období, letos je to ale jinak a trendem byla i v létě a drží se své pozice také teď na podzim. Prodlužte si proto pocit svěžesti a oblékněte sebe i svůj domov třeba do šťavnaté brčálově zelené. A pokud se vám zalíbí, tak se nebojte natřít třeba jídelní stůl nebo komodu. Pro méně odvážné doporučujeme tlumené nebo pastelové tóny na kompletní nábytkovou sestavu v obývacím pokoji. Barvy můžete mezi sebou i kombinovat, vyberte si dva nebo tři odstíny zelené a rozbijte tak podzimní chmury. Navíc budete mít skvělý pocit z vlastnoručně obnoveného nábytku.

Žlutá dokonale doplní odstíny zelené

Pokud máte chuť doplnit zelenou o další ladicí odstín, vsaďte na žlutou. V tomto případě doporučujeme tlumený pastelový odstín. Osmo Selská barva slunečně žlutá  nebo Osmo Selská barva smrkově žlutá budou naprosto dokonalé. Oba odstíny vám rádi zašleme ve formě malého vzorku a můžete si tak ještě před zakoupením vybrat tu správnou. Používá stejně jako standardní balení barvy. Vyzkoušejte ho na méně viditelném místě, ideálně na zadní nebo spodní straně nábytku, dejte si pár dní čas a v klidu si výběr promyslete. Vzorky nabízíme ke všem odstínům barev Osmo Selská barva

Interier zelena a zlata
 
 

 

Skvělý tip do kuchyně – žlutá a zelená

Žlutá barva uklidňuje a zelená povzbudzuje. Není pravda, že v zelené kuchyni se vám bude špatně jíst, právě naopak, bude se vám příjemně stolovat, dobře trávit a zelená navíc působí hravě. Spolu s odstíny žluté barvy, která navozuje příjemný klid a úsměv, budete v kuchyni rádi trávit čas a bude vás bavit i úklid. Zkuste tyto dvě barvy zkombinovat na kuchyňské lince a určitě vás to mile překvapí.

 
 
Interiér pastel

Pastelové odstíny hnědé a medové

Pokud jste spíše konzervativnější a neholdujete barevnému nábytku, zvolte jednoduše hnědou. Tady máte nepřeberné množství možností výběru odstínu od tmavě hnědé až po medovou, nebo přes okrovou, cihlovou až po oranžovou. Pokud zvolíte pastelové barvy, bude v podstatě jedno jaký odstín zvolíte. Bude to útulné, příjemné a rozhodně nadčasové a můžete odstíny také kombinovat. K těmto barvám pak snadno zvolíte výraznější barevné doplňky. Závěsy, polštářky, květináče a další interiérové nezbytnosti kdykoliv vyměníte podle nálady nebo ročního období.

Sklízejte podzimní ovoce také doma

Na podzim sklízíme, co jsme zaseli a nejvíce se těšíme na podzimní ovoce. Švestkový koláč od babičky je neodmyslitelnou vzpomínkou na dětství. Připomeňte si tyto časy švestkovou fialovou ve vašem interiéru. Tento odstín se hodí do každé místnosti včetně dětského pokoje. Je útulný, hravý, příjemný a letos navíc trendy. A pokud nemáte chuť na švestkovou, zkuste tmavě modrou. Ale pozor, námořnická letos nefrčí.

Nenechte se odradit

Nebojte se s barvami experimentovat a zvolit si právě to, co vyhovuje vám. Barevné trendy pro daný rok či období jsou vodítkem a doporučením, nemusíte se tím řídit. Nechte se vést vlastními pocity a zvolte si barvy podle svého gusta. Nahlédněte do naší nabídky v e-shopu a inspirujte se barevnými vzorníky.