Víte, co je nejlepší pro údržbu vašeho nábytku v interiéru?

Osmo

Pro optimální údržbu nábytku v interiéru doporučujeme dodržovat několik klíčových kroků a používat kvalitní přípravky. Prvním krokem je pravidelné čištění nábytku od prachu a nečistot. Zásadní je ale také kvalitní povrchová ochranná vrstva.

Pokud máte nábytek s různými povrchy, jako jsou dřevo, sklo nebo kov, je důležité vybrat vhodné čisticí prostředky pro každý typ povrchu, které nebudou daný materiál degradovat a poškozovat. Před použitím nového čisticího prostředku vždy proveďte test na malé skryté části, abyste se ujistili, že nedochází k nežádoucí reakci.

Pro čištění nábytku vždy používejte měkký hadřík nebo jemnou houbu. K odstranění nečistot můžete použít mírný čistící prostředek, který je vhodný pro daný povrch.

Nejlepší údržba nábytku voskem a olejem

Pro dlouhodobou povrchovou úpravu dřevěného nábytku je ideální použít kvalitní nábytkový vosk nebo olej. Tyto přípravky pomáhají chránit dřevo před vlhkostí, znečištěním a obnovují jeho přirozený lesk. Před aplikací vosku nebo oleje doporučujeme nábytek očistit a případně zbavit starých vrstev vosku.  

Jak pečovat o nábytek

Základem je pravidelně utírat prach kvalitní prachovkou nebo jemným hadříkem. Pod sklenice a hrníčky s horkým nápojem vždy používejte talířky a podložky. Při stolování používejte ubrus nebo prostírání. Nikdy nepokládejte horký hrnec nebo terinu s horkou polévku přímo na dřevěnou plochu. Nečistoty okamžitě setřete namočenou houbičkou. Také nenechávajte rozlité tekutiny a vodu delší dobu na nábytku. 

Jedním z kvalitních přípravků na údržbu a čištění dřevěného nábytku je čisticí prostředek ve spreji zn. Osmo. Díky rozprašovači se snadno a rychle aplikuje na potřebné místo. Dřevěný povrch vyčistí bez toho, aby narušil jejich povrchovou úpravu. Je vhodný k čištění dřevěného nábytku, pracovních i kuchyňských desek.

Čím opravit praskliny a díry v nábytku  

Pokud objevíte praskliny, oděrky nebo menší díry, můžete je vyplnit opravnou pastou. Osmo reparační pastaje připravená k okamžitému použití a velmi rychle schne. Neobsahuje rozpouštědla a vyniká vysokou plnivostí. Pomocí malé špachtle velmi snadno naneste pastu na poškozené místo, mírně zatlačte a setřete přebytečný materiál. Po zaschnutí můžete ošetřovat a čistit nábytek obvyklým způsobem.

Osmo pasta
 
 

Co se skleněnými a kovovými částmi nábytku

Zapomeňte na námahu při malování zdí a stropů. S univerzálním profesionálním stříkacím systémem budete mít vymalováno za pár hodin i s úklidem. Pohodlně jedním tahem nastříkáte stěny do výšky i stropy, a to přímo ze země bez štaflí. Systém má navíc i menší nádobu se stříkací pistolí pro nátěr menších ploch z kratší vzdálenosti.

Díky přímému sání rovnou z nádoby s připravenou barvou není nutné při malování zdí pracné doplňování. Průtok barvy si můžete nastavit podle vašich potřeb tak, aby se vám pracovalo pohodlně. Další výhodou je samočištění čerpadla, které trvá jen několik minut.


 
Belinka interier

Dobrá rada na závěr

Při používání jakéhokoliv čisticího prostředku nezapomeňte dodržovat pokyny výrobce a vyvarujte se použití příliš agresivních chemikálií, které by mohly nábytek nenávratně poškodit.