Jak na zašedlé dřevo? Odhalte skryté krásy

Odšedění
Ukázka realizace po odšedění

Čas a povětrnostní podmínky mohou dřevu uškodit, zanechat na něm šedivý povlak a způsobit, že ztrácí svou původní krásu. Pokud takové prvky máte doma, nebojte se, není vše ztraceno! Přečtěte si rady a tipy, jak své dřevěné kousky nejen očistit, ale vrátit jim i původní vzhled a ochránit je na další roky.

Tři tipy, jak bojovat proti zašednutému dřevu

Zašednuté dřevo v exteriéru není jen estetickým problémem, ale může signalizovat i začínající degradaci materiálu. Řešení tohoto problému vyžaduje pečlivý přístup a správnou sérii kroků, které zajistí, že vaše dřevo získá zpět svou původní krásu a bude lépe chráněno před budoucími povětrnostními vlivy. Tohle jsou naše tipy na produkty, díky kterým tento boj můžete vyhrát.

1. Začněte s očištěním

Než se pustíte do samotného odšedivění, je důležité dřevo řádně očistit. V tomto kroku přichází na řadu například Bona Čistič na venkovní dřevěné terasy. Tento produkt je speciálně vyvinut pro efektivní odstranění nečistot, mastnoty, a zbytků staré povrchové úpravy, aniž by dřevo poškodil. Stačí aplikovat, nechat chvíli působit a poté opláchnout vodou. Budete překvapeni, jak moc se dřevo "pročistí" už po tomto kroku.  

2. Zatočte se šedivěním

Šedivost dřeva je známkou jeho stárnutí, ale díky moderním přípravkům se s ní můžeme efektivně vypořádat. Osmo odšeďovač je jeden z nejúčinnějších prostředků na trhu, který vám pomůže zbavit dřevo nežádoucího šedivého zbarvení. Stačí aplikovat na dřevo, nechat působit a následně důkladně opláchnout.  Odšedovač nabízí rychlou a efektivní cestu k obnovení přirozené barvy vašeho dřeva.

3. Oživte a ochraňte své dřevo

Po odstranění šedivého nánosu je čas na oživení dřeva. Adler CLEAN-MULTI-REFRESHER je ideální volbou pro tento účel. Tento výrobek nejen že dřevo oživí, ale zároveň jej ochrání před dalším šednutím, UV zářením a povětrnostními vlivy. Jeho aplikace je jednoduchá, rychlá a především dlouhodobá.

Když je čas na radikálnější řešení

Někdy se stane, že dřevo je natolik poškozeno nebo jeho vzhled je změněn předchozími nátěry či lazurami, že je potřeba přistoupit k radikálnějšímu řešení. V takovém případě vám přijde na pomoc Osmo ODSTRAŇOVAČ BARVY - gel. Tento gel efektivně odstraní staré nátěry a lazury, nechávající dřevo čisté a připravené pro novou úpravu. Obnova a ochrana dřeva v exteriéru nemusí být náročná, pokud máte správné produkty a postupujete podle osvědčených metod. Výše zmíněné produkty můžou být vašimi spolehlivými spojenci v boji za krásu a dlouhověkost vašeho dřeva.

Osmo Odšeďovač

  

Ošetření

 

Pokud si s výběrem nevíte rady nebo potřebujete poradit, jaký produkt je pro vás ten nejlepší, kontaktujte nás a najdeme ten správný, díky kterému bude vaše dřevo vděčné a vy se můžete těšit na jeho obnovenou krásu a dlouhodobou ochranu.