Renovace nátěru dřevěné fasády

V magazínu o barvách dnes zabrousíme k problému, který řeší každý, kdo zdědil, koupil nebo renovuje dřevěnou fasádu.

Existuje několik možnost, jak postupovat při renovaci nátěru, necháme jen na Vás jakou možnost zvolíte.

renovace nateru 1

1. Renovace starého nátěru pomocí Osmo - gelového přípravku na odstranění zešednutí a starého nátěru

 

Varianta renovace starého nátěru pomocí gelového přípravku je nejméně fyzicky náročné a zároveň velmi efektivní.

Zde je postup aplikace:

OSMO odšeďovač dřeva - Gel lehce navlhčete dřevěnou fasádu vodou a naneste pomocí rýžového koštěte nebo kartáče přípravek OSMO odšeďovač dřeva - Gel. Je hustý, neodkapává - působí déle a hlouběji. Po cca 20 min. vymyjte proudem vody a kartáčem. Nechte uschnout. 2. OSMO ochranná olejová lazura (vybraný odstín) lazuru dobře rozmíchejte a pomocí válečku z mikrovlákna (pojme až 4m2 nátěru) naneste. Nátěr je mimořádně odolný vůči povětrnostním vlivům a UV záření 3. Po cca 4-6 hodinách schnutí je možné provést druhý nátěr.

2. Odstranění starého nátěru pomocí mosazného kartáče.

renovace nateru 2

Postup je velmi jednoduchý, kartáč nasadíte na ruku a pohybem nahoru/dolů dosáhnete požadovaného odstranění starého nátěru.

Mosazný kartáč slouží k odstranění starých nátěrů na měkkých dřevech (smrkové dřevo, bříza apod.). Díky měkkčím a hustým drátkům nedochází k vytvoření rýh v měkkém dřevě, které vzniknou například při použití ocelového kartáče. Je vhodný na větší plochy. Díky praktickému úchytu a větší velikosti s ním jde práce rychleji a je pohodlněji.

Po ošetření kartáčem aplikujete nejdříve impregnaci a poté lasuru nebo olej naší nabídky nátěrů do exteriéru.

3. Obroušení starého nátěru pomocí excentrické brusky

renovace nateru 3

Nejprve brousíme dřevo zrnitostí 80 pro hrubší odstranění starého nátěru a následně zrnitostí 120 pro jemné zabroušení dřevěného povrchu.

Po ošetření excentrickou bruskou aplikujete nejdříve impregnaci a poté lasuru nebo olej naší nabídky nátěrů do exteriéru.

4. Použití silnovrstvého nátěru bez odstranění starého nátěru.

Výrobce barev Tikkurila nabízí silnovrstvou poloatnou krycí lasuru na dřevo. Je zvláště vhodná pro renovaci starých nátěrů a přilne téměr na každý povrch.

VALTTI OPAQUE  je speciálně vhodná na předtímnatírané dřevěné povrchy s alkydovými barvami nebo mořidly, které potřebují nový nátěr. Doporučený na termálně upravená dřeva. Lazura vyrobená z alkydového a akrylátového pojiva určená na venkovní dřevěné povrchy, obsahuje prostředky, které zpomalují růst plísní a modrání dřeva a vytváří vodouodpudivý povrch, je pružná a mimořádně stálá jako údržbový nátěr.

Nevýhoda tohoto nátěru je v tom, že struktura dřeva již není vidět a nátěr se může časem loupat.