Se dřevem se vám bude spát královsky

Ložnice dřevo

V ložnici trávíme velkou část dne, v noci tam spíme a přes den často také odpočíváme právě tam. Měla by být vzdušná, čistá a vždy uklizená. Základem je dobře zvolený nábytek a dřevěný v tomto případě poslouží nejlépe. Pokud navíc milujete vůni dřeva, můžete zvolit i dřevěnou podlahu a veškerý nábytek volit z masivu. Takovou ložnici budete milovat.

Základem zdraví je kvalitní spánek

Zaručených tipů pro zdravý spánek není málo – od sportu, přes voňavou koupel, až po správnou teplotu v místnosti. Základem je ale vždy její zařízení a celkové působení prostoru na vaši psychiku. Vrzající postel, oprýskaný nábytek a nepohodlná matrace vám kvalitní odpočinek určitě nenavodí. Zaměřte se proto v první řadě na výběr nábytku a péči o něj. Masivní dřevěná konstrukce vám dlouho vydrží a vzhledově bude působit příjemně a útulně. Dřevěný nábytek nemusíte nijak pracně natírat a stylově se k sobě budou hodit skoro všechny přírodní materiály. Čím jednotnější, tím ale samozřejmě lepší.

V jednoduchosti je krása

Toto pravidlo platí i o ložnici. Postel, noční stolky, úložný prostor pro oblečení a možná menší polička na straně. Velkou knihovnu, fotky a spousty dekorací z dovolené umístěte raději v obývacím pokoji a na chodbě. V ložnici by mohly působit rušivě, naše podvědomí totiž sleduje více okolitých faktorů, než si vědomě myslíme. Zároveň je velmi důležité se o dřevěný nábytek patřičně starat. Pravidelné otírání od prachu a nečistot by mělo být samozřejmostí. Nový, ještě neošetřený, dřevěný nábytek je dobré natřít kvalitním ochranným prostředkem. Po nějaké době je vhodné nátěr opakovat. Prodlouží životnost nábytku a osvěží ho. Skvěle poslouží vosky a oleje na přírodní bázi.

Správně pečujte také o podlahu

Pokud chcete vaši ložnici opravdu vyšperkovat, zvolte dřevěnou podlahu. Parkety nebo palubky pozvednou tuto místnost na luxusní odpočinkové místo. Příroda na vás bude maximálně dýchat a vy si dosyta odpočinete ve voňavé náruči. Opatřete také dřevěnou podlahu kvalitním nátěrem proti poškození, sešlapání a UV záření. Tak vám bude sloužit opravdu dlouho a zachová si svou krásu. A pokud máte v ložnici původní starou dřevěnou podlahu, neváhejte ji zrenovovat a prodloužit její životnost.

Vytírání podlahy
 
 

Další přírodní materiály v ložnici

Nábytkem a podlahou to nekončí. I když vám radíme pro tuto místnost minimalismus, tak závěsy, záclony, křeslo na čtení a další kousky přidat můžete. Přivodí v místnosti ještě větší pohodlí a pocit spojení s přírodou. Vše se bude navíc krásně snoubit s dřevěnou podlahou a dřevěným nábytkem.

Bambus – můžete ho využít pro závěsy nebo rolety na okna, případně decentní bambusové dekorace. Lampičkou s bambusovým stínidlem určitě také nic nezkazíte.

Kůra stromu – můžete ji použít jako obklad nebo přírodní dekorace na zdi, případně zvolte jako dekoraci přírodní větvičky, které nemusíte zalévat.

Rostliny – traduje se, že by v ložnici neměly být. Opak je pravdou a jsou do ložnice velmi vhodné. Klidně sáhněte po kytkách jako tchýnin jazyk, lopatkovec nebo aloe vera.

Kámen – působí chladně, ale v malém množství může navodit pocitově zklidnění a stálost. Vzácné minerály jsou navíc aktuálním módním trendem.

Bavlna – ložní prádlo, závěsy a záclony z bavlny vám zaručí pohodlí a přírodní čistotu.

Hedvábí – větším luxusem jsou pak textilie z hedvábí, ale ty se hodí spíše na jemné závěsy, nebo jako romantický přehoz přes noční lampičku. Tady dávejte vždy pozor na bezpečí.

Vlna – vlněné přikrývky a koberce vám dobře poslouží ve studených dnech.

Kůže – pokud máte prostornější ložnici, vytvořte si koutek s pohodlným koženým křeslem na čtení.

 

Přejeme vám klidné sny!