Terasové dřeviny

Terasové dřeviny 

V nejčastějších případech se o terasových dřevinách mluví jako o exotickém dřevě. Toto dřevo je potřeba nechat zhruba 3 měsíce před nátěrem zvětrat. Exotické dřeviny jsou plné vlastních olejnatých látek, které se během této doby vyplavují a uvolňují tak místo pro vstup ochranných olejů do struktur dřeva.

Pokud nátěr uspěcháte a dřevo bude mít pořád vysoké procento vlastních olejů, nedojde k propojení nátěru se dřevem a nátěr se tak již po prvním dešti začne loupat. Je třeba respektovat vlastnosti všech druhů dřeva. Například dřevina Ipe má hustotu 1200kg/m3.

Renovační nátěry jsou potřeba po roce, maximálně po dvou, aby byl nátěr pořád v dobré optické kondici. 

terasa2

Terasové oleje

Terasy ve venkovním prostředí, vhodné ze dřeva exotického i jehličnatého – minimálně však od borovice kvůli tvrdosti dřeva. K ošetření teras použijeme terasové oleje. Možný i na venkovní nábytek. Obsahuje 45 % sušiny, 12 % pigmentace. Aplikuje se ve 2 nátěrech štětcem s šířkou 150 mm. Doba schnutí mezi nátěry je 10-12 hodin.

Barevné odstíny přizpůsobte typu dřeviny. Proces stárnutí dřeva u vodorovně položených dřev je rychlejší, odvíjí se tak od toho i interval renovací. Možno i na fasády na termo dřeva. Renovace cca 1 za rok, nebo 2 roky. Na slunných místech, nebo při zavlažování jde vidět potřeba renovačního nátěru dříve než na místech pod stromy bez slunce. Paprsek se od chráněného dřeva odrazí, v opačném případě ho dřevo pohltí.  Barva č.007 bez pigmentu je tudíž i bez UV ochrany. 

terasa3

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení