Osmo UV OCHRANNÝ OLEJ EXTRA S OCHRANOU NÁTĚRU 3L 420 bezbarvý + dárek v hodnotě až 250 Kč k objednávce

Kód: 11600076
AKCE JARO 2021
Značka: Osmo
2 350 Kč 1 942 Kč bez DPH
SKLADEM (> 50 ks)
Můžeme doručit do:
23.4.2021

naskladnění 1.3. 2021 přijímáme předobjednávky

Akční balení 3 litry pouze do vyprodání zásob 

Detailní informace

Detailní popis produktu

naskladnění 1.3. 2021 přijímáme předobjednávky 

osmo

Popis výrobku

Osmo UV ochranný olej bezbarvý Extra je polomatný bezbarvý nátěr na dřevo na bázi přírodních olejů k použití do vnějších prostor. Tím, že má otevřené póry, může dřevo dýchat a snižuje bobtnání a smršťování. Odpuzuje vodu. Neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Jako konečný nátěr na již barevně upravené dřevo Osmo UV ochranný olej bezbarvý Extra výrazně prodlužuje interval renovace. Jako samostatný nátěr po 2 nánosech zamezuje procesu šednutí na svislém povrchu s ochranným UV faktorem 12 v porovnání se dřevem bez úpravy. Nátěr obsahuje biocidní účinné látky na ochranu nátěru proti napadení plísní, řasou a houbou. Bez obrušování jednoduše přetřít. Snadno se roztírá bez znatelných okrajů u nánosu. Během natírání nezasýchá.

 

Oblasti použití

Na všechny svislé dřevěné plochy ve vnějších prostorách: dveře, okna a okenice, přístřešky pro auta, dřevěné fasády, balkóny, ploty, pergoly, zahradní nábytek a zahradní domky. Také vhodné pro bambusové tyče (např. u pohledových zábran a zahradního nábytku).

Barevné odstíny: č. 420, bezbarvý
Velikosti balení: 3 l za cenu 2,5 l
Vydatnost: 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 18 m².

 


Obsažené látky

Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, sójový olej, olej z bodláku a lněný olej), sikativa (sušidla) a aditiva. Těkavé složky: benzínová frakce (ropná), hydrogenovaná těžká; nízkovroucí hydrogenovaný benzín dearomatizovaný - (neobsahuje benzen). Tento výrobek splňuje dle směrnice EU (2004/42/EC) přípustný obsah VOC max. 400 g/l (kat. A/e (2010). Detailní kompletní deklarace na vyžádání.

 

Skladovatelnost

Výrobek je trvanlivý 5 let a déle, je-li skladován v suchu a dobře uzavřený. Pokud zhoustne mrazem, skladujte před aplikací 24 - 36 hodin při pokojové teplotě.

 

Příprava

Povrch dřeva musí být suchý, čistý a nesmí být vystaven mrazu (max. 20% vlhkost dřeva). Osmo UV ochranný olej bezbarvý Extra je hotový přímo k natírání, neředit. Důkladně promíchat. Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy odstraňte. Hladké povrchy neobrušujte jemnějším brusným papírem než P 120. Doporučujeme první nátěr zabarveným olejem jako např. Jednorázová lazura, Ochranná olejová lazura nebo Selská barva. Pokud bude požadována dodatečná preventivní ochrana proti plísni, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem natřete Osmo Impregnací dřeva WR* – pokud možno ze všech stran.

 

Zpracování

Naneste pevným štětcem (Osmo Plochý štětec) nebo Osmo Válečkem z mikrovláken tence na čistou a suchou plochu ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Potom proveďte druhý nátěr. K přetření již barevně upraveného povrchu nebo při renovaci stačí zpravidla 1 nátěr na plochu očištěnou od nečistot. Výsledný nátěr závisí na stavu podkladu a na druhu dřeviny, proto je zásadně třeba provést zkušební nátěr.

                                                                                                            

Čištění pracovního nářadí

Osmo Čističem štětců (neobsahuje benzen)

 

Doba schnutí

Cca 12 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel.vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

 

Pokyny

Renovace v závislosti na návětrné straně po cca 3-4 letech očistěte a 1x znovu natřete Osmo UV ochranným olejem bezbarvým Extra. U ploch vystavených silnému působení povětrnostních vlivů a také u vodorovných ploch, ze kterých nemůže stékat voda, jako např. terasy, hlavy sloupů, okenní parapety, sedací plochy nábytku, se musí zásadně počítat s kratšími intervaly renovace. UV ochranný olej bezbarvý Extra je nevhodný jako samostatný nátěr na terasy. Pokud již došlo k zešednutí, je třeba plochu odšedit Osmo Odšeďovačem dřeva a znovu 2x natřít Osmo UV ochranným olejem bezbarvým Extra. Aby se dosáhlo UV ochranného faktoru 12, je třeba nanést 2 nátěry UV ochranného oleje. Při pouze 1 nátěru na dřevo bez předchozí povrchové úpravy se výrazně zkracuje trvanlivost. Bezbarvý UV ochranný olej vykazuje na základě vysokého obsahu oleje jako konečný nátěr na bílých podkladech mírné zežloutnutí. Proto doporučujeme jako konečný nátěr na již bíle upravené plochy Osmo Ochrannou lazuru 900 bílou. Oleje zesilují přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt).

TECHNICKÝ LIST

Aplikace pomocí

osmo štětcesada na podlahy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roubenka natřená UV ochraným olejem extra s UV

IMG_0006

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Osmo UV OCHRANNÝ OLEJ EXTRA (bezbarvý)
Záruka: 2 roky
Barva: BEZBARVÁ
Objem v litrech: 3l
Výtěžnost při jednom nátěru:: 18 m2/l
Orientační cena za m2 při jednom nátěru: 42Kč/m2
S BALENÍM natřete PLOCHU (při jednom nátěru):: 54m2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ŠL Avatar autora | 18.4.2020
Krásně vykreslí strukturu dřeva. Mám ji na doporučení, stačí obnovit nátěr za 3 roky.
5
DG Avatar autora | 29.6.2019
Na tento nátěr jsem měl doporučení a splnil očekávání.
5
J Avatar autora | 20.3.2019
Nejlepší bezbarvý olej co je k dostání, kupuju na každou zakázku kde je tŘeba bezbarvý nátěr s dlouhou životností a UV ochranou.
5
Avatar autora | 2.6.2018
+ Perfekní nanášení materiálu na dřevo,dlouhá životnost