Sluníčkem ošlehaná dřevěná okna a okenice zachrání kvalitní nátěr

Osmo Okenní bílá

Jakékoliv oděrky a známky opotřebení dřeva je nejsnadnější přetřít novou barvou. Nejsnadnější, ale nemusí znamenat nejlepší. Než se tedy pustíte do renovace dřevěného povrchu, seznamte se s nutnými kroky a přípravou.

Určitě si ještě vychutnáváte posezení venku na zahradě, s přáteli u grilu nebo jen tak s kávičkou na terase. Počasí nám přeje, ale po náročném létě, kdy se dynamicky střídalo pálení sluníčka s vydatnými dešti, dostaly dřevěné prvky v exteriéru pořádně zabrat. Vyhrňte si proto rukávy a pusťte se do oprav.

Můžete využít moření, voskování, lakování nebo krycí barvu. Pro milovníky bílé doporučujeme hedvábnou bílou barvu, kterou si užijete na oknech, okenicích, nábytku i plotech.

Nejvyšší čas pustit se do práce

Povrch dřeva by neměl být při práci vystavený mrazu, proto je skvělý čas, pustit se do díla ještě teď na podzim. Starý nátěr odstraňte buď broušením, nebo použijte OSMO Odstraňovač barvy. Opravte případné nedostatky a až pak se pusťte do nátěru. Pokud jsou jednotlivé části uvolněné nebo popraskané, nejprve je důkladně opravte. V případě nábytku je někdy lepší ho rozebrat na jednotlivé díly, ty samostatně opravit, ošetřit a natřít barvou ještě před smontováním zpátky. U oken a okenic je obzvlášť důležitá důkladná očista a renovace. Starý tmel raději odstraňte a kompletně ho nahraďte novým.

Bílou krycí barvou OSMO dosáhnete dokonalý a hedvábný nátěr

Pokud jste milovníkem čisté bílé barvy, sáhněte po OSMO Krycí barvě okenní bílá. Ta vám zaručí skvělý výsledek a dlouhotrvající ochranu dřeva. Jedná se o barvu odolnou vůči slinám a vhodnou i na dětské dřevěné hračky, takže se nemusíte bát použití ani v případě, že máte doma alergika či malé dítě. Natírat touto barvou můžete cokoliv dřevěné, co je vystavené povětrnostním podmínkám. Určitě je můžete použít na okna, okenice, dveře, zárubně, ploty, dřevěné domky i dřevěný nábytek, včetně dětských hracích prvků.

Barva se vyznačuje skvělou krycí schopností, odolností, nepraská, neolupuje se a netvoří šupinky. Barvu lze použít i na dřevěné objekty v interiéru. Nátěr splňuje požadavky normy DIN 53160 (odolnost vůči potu a slinám) a je vhodný i pro dětské hračky v souladu s požadavky normy EN 71.3.

Jak snadno natírat OSMO Krycí okenní barvu

  1. Připravte si povrch (odstraňte starý nátěr, očistěte a osušte povrch).

  2. Barvu před použitím důkladně promíchejte například dřevěnou paličkou.

  3. Nátěr aplikujte pomocí kvalitního plochého štětce nebo válečku z mikrovlákna. Barvu natírejte rovnoměrně a po směru vláken dřeva.
  1. Chyby nátěru můžete opravovat ještě 15 minut od aplikace, dokud je nátěr mokrý.

  2. Při teplotě kolem 23 °C a standardní vlhkosti našeho podnebí (kolem 50 %) je doba schnutí 10-12 hodin. Při nižší teplotě nebo vyšší vlhkosti vzduchu se doba schnutí prodlužuje. Na dotek by měl být povrch suchý po 6 hodinách.
  1. Po skončení práce ihned použité nářadí očistěte, ideálně OSMO čističem štětců.

  2. Okna, dveře a okenice nezavírejte, dokud nebude barva dokonale suchá.
Osmo krycí barva Okna
 
 

 

Nevyhovuje vám bílá barva? Nevadí

Pokud chcete zachovat přirozenou barvu dřeva nebo zvolit jiný odstín barvy, podívejte se na celou nabídku našeho e-shopu a čtěte v blogu další články. Určitě najdete přesně to pravé pro vás, ať už to bude moření, voskování či natírání odvážnou barvou – svěží oranžovou, elegantní ebenovou nebo námořnickou modrou. S výběrem vám také rádi poradíme na naší infolince. Tak směle do toho!