Osmo terasový olej 3L modřín olej 009 (za cenu 2,5L balení)

Kód: 11500027
2 032 Kč 1 679 Kč bez DPH
Skladem k dodání IHNED (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.9.2020

Akční balení 3 litry, pouze do vyprodání zásob 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis výrobku

Osmo terasové oleje na dřevo jsou vysoce kvalitní nátěry na dřevo na bázi přírodních olejů pro veškeré dřevo ve vnějších prostorách. Polomatné, s otevřenými póry, nechávají dřevo dýchat a snižují bobtnání a smršťování. Odpuzují vodu, jsou mimořádně odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Neodprýskávají, nepraskají a neodlupují se. Bez obrušování jednoduše přetřít, není třeba žádný základní nátěr. Lze je snadno roztírat bez znatelných okraju. Behem natírání nezasychají.

Oblasti použití

Dřevěné terasy a zahradní nábytek apod. z modřínu, Thermo-dřeva, bangkirai, massaranduby a ostatního ušlechtilého dřeva, které mají být chráněny před znečištěním a vlhkostí.

Vzhled dřeva je oživen a dřevo je chráněno před vysycháním a „ zašlým“ povrchem dřeva. OSMO Terasové oleje poskytují na základě pigmentace ochranu před UV zářením.

Vydatnost na litr

Hladké hoblované terasy: 1 litr stačí při 1 nátěru na cca 24 m² na hladký hoblovaný povrch. Při prvním olejování terasy nutno provést 2 nátery, tzn. z 1 l natřete cca 12 m².

Vroubkované / drážkované terasy: 1 litr stačí při 1 nátěru na cca 14 m² na vroubkované/drážkované povrchy. Při prvním olejování terasy nutno provést 2 nátěry, tzn. z 1 l natřete cca 7 m².

Příprava povrchu

Čerstvé dřevo s vysokým podílem obsažených extrahovatelných látek je nezbytné před aplikací nátěru nechat zvětrat (přibližně po dobu 4 týdnu) nebo omýt Osmo čističem štětců. Dřeva s vysokým obsahem pryskyřic (jako je např. modřín nebo douglaska) nechte zvětrat po dobu nejméně 6 týdnu. Čerstvě impregnovaná dřeva a dále exotické dřeviny jako např. massarandubu, bangkirai, merbau nebo garapu nechte zvětrat minimálně 3 měsíce před prvním nátěrem.

Pokud již došlo k zašednutí dřeva, ošetřete povrch Osmo Gelem proti zašednutí dřeva č. 6609.

Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20%). Osmo Terasový olej je pripraven k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Staré mikroporézní nátěry důkladně očistěte, staré barvy a laky zcela odstraňte. Při broušení používejte ochrannou masku proti prachu. Pokud je to možné, aplikujte první nátěr na všechny plochy ještě před smontováním.

Je-li požadována navíc ochrana proti hnilobě, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem – pokud možno ze všech stran – ošetřete Osmo Impregnací dřeva WR*.

*Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme – zejména u neznámých povrchů - provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Zpracování

Naneste pevným štetcem (Osmo Plochý štětec na olejové nátěry) tence na čistou a suchou plochu ve směru vláken dřeva. Pro rychlou práci na velkých plochách doporučujeme Osmo Kartáč k natírání teras 150 mm přímo na míru na terasová prkna, se kterým lze pracovat ve stoje a šetřit záda. Dobře a rovnoměrně rozetřete. Potom naneste 2. nátěr – rovněž tence. Výsledný svrchní nátěr závisí – kromě jiného – také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím. Chyby v nátěru lze opravit až do 15 minut od 1. nánosu v ještě mokré ploše.

Aplikace pomocí

Kartáč k natírání teras s držákem
Díky ergonomické rukojeti a spoji pro Osmo Systémovou Teleskopickou tyč se spojením Quick Connect je vhodný pro rucní nanášení Terasových olejů. Dostupná šírka: 150mm.

Systémová teleskopická tyč
Vysoce kvalitní hliníková teleskopická tyč s měkkým úchytem Soft-Touch a technologií Quick Connect. Nastavitelná délka: 120-200 cm.

Set k natírání teras pro ruční nanášení terasových olejů
Obsahuje vaničku na barvu včetně otíracích žlábku, jednorázové vyměnitelné vložky (3 kusy), kartáč k natírání teras s rukojetí (150mm široký) a držákem přizpůsobeným na Osmo Systémovou Teleskopickou tyč se spojením Quick Connect, plochý štětec (25mm)

Doba schnutí

Cca 12 hodin (za běžných klimatických podmínek, 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nízkých teplotách nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje doba schnutí.

Čištění pracovního nářadí
Osmo čističem štětců (neobsahuje aromáty)

 

TECHNICKÝ LIST
Terasový olej 009 modřín přírodně tonovaný na modřínu, na šířku

Níže na fotkách naleznete referenci - sibiřský modřín s nátěrem OSMO TERASOVÝ OLEJ MODŘÍN 009 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Osmo TERASOVÝ OLEJ
Barva: PINIE/MODŘÍN
Objem v litrech: 3l
Výtěžnost při jednom nátěru:: 24 m2/l
Orientační cena za m2 při jednom nátěru: 28Kč/m2
S BALENÍM natřete PLOCHU (při jednom nátěru):: 72m2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
YT Avatar autora | 6.4.2020
Spokojena, nakupuji pravidelně.
5
J Avatar autora | 5.4.2020
Spokojenost a kvalita na jedničku.
5
LB Avatar autora | 29.6.2017
Terasový olej ktery konecne viděti vic nez jednu sezónu.